Lovec: Prolog

14. ledna 2013 v 9:34 | Anne Eyre |  Kapitolové
Tohle je první kapitolová povídka, kterou jsem začala po dlouhé době psát. Přesněji řečeno jde tedy jen o dosti krátký prolog. Mám zhruba promyšlený děj (měla jsem) a pravděpodobně ani ty "rasy" nejsou takové, jakými se zdají být. Ale uvidím, kdy se donutím psát dál...


Stála mezi skalisky na pobřeží a něco ji nutilo o tom pořád přemýšlet. Dole, hluboko pod ní příboj občas odlomil z útesu pár kamínků. Ale ona upírala pohled jen na značku na své ruce. To, co udělal, bolelo víc než jen trochu. A ona se k tomu prostě musela v myšlenkách vracet. Jinak to nešlo a byl jen jeden způsob, jak zapomenout.
Zahlédl ji na útesu a spěchal přímo k ní. Udělala krok dopředu. Zvedla nohu k dalšímu kroku a chystala se šlápnout do prázdna. Roztáhla ruce do strany.
"Ar!" vykřikl a zrychlil do běhu. Otočila se. Ztratila rovnováhu. Skály odrážely ozvěnou výkřik, který jí unikl. A to si slibovala, že bude mlčet.
* * *
Rozbouřené moře vyplavilo její tělo druhý den pozdě odpoledne. Bílé šaty, které na sobě ten večer měla, byly špinavé a rozedrané na cáry. Kdysi nádherné blond vlasy už nevrhaly narezlé odlesky. Byly zacuchané a slepené krví, ve které bylo i několik malých tmavých úlomků kamene, jako by narazila hlavou na skálu. Tetování v podobě hada, který jí vždy obtáčel pravou paži, bylo pryč. Na ruce po něm nebyla ani stopa.
"Artë," šeptal pořád dokola. Stmívalo se a hledali ho. Hlasy, volající jeho jméno, doléhaly až sem na pláž. Nereagoval. Klečel s její hlavou položenou v klíně a hladil ji po vlasech, hrubých zaschlou krví. Kdyby se ohlédl, viděl by stín za skalkou na vzdálenějším konci pláže. Drake Corvin pozoroval z úkrytu svoje dílo. Měl možnost zaútočit, ale neudělal to. Na tváři se mu leskla osamělá slza. Nedokázal Artë zabít přímo, ale její smrt byla nevyhnutelná. Použil jinou zbraň. Otočil se a potichu odcházel, rozhodnutý vyhýbat se elfům. Alespoň nějakou dobu.
* * *
Jejich rod pronásledovali už celá léta. Elfové ze světa téměř zmizeli a stali se lovnou zvěří. Lovec jako Drake zaváhal poprvé. Sledoval ten klan dlouhé roky. A teď, když zabil Artë, si zakázal lovit dál. Důvod by nikdy neprozradil, i kdyby šlo o jeho život. Ale z lovce se nemohla stát lovná zvěř. Něco takového bylo nemožné, vyloučené.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.