Ohnivý kruh

13. ledna 2013 v 22:40 | Anne Eyre |  Jednodílné
Tahle povídka vznikla na Imaginarius na fóru Klubu Snílků, ke kterému se hrdě hlásím. Obrázek sem už ani vkládat nebudu, zadání je pouze na fóru a to jaksi... No, prostě už umřelo. Šlo o malinký záchvat múzy a narychlo psané dílko, se kterým jsem kupodivu i celkem spokojená. Není to tak úplně drabble, proto je v téhle kategorii, ale třeba se bude líbit, i když jsem prostě jen psala to, co mě zrovna napadlo.


"Ohněm to začalo, ohněm to skončí," myslíš si, zatímco se snažíš nevnímat postavu, která se před tebou vynořila v plamenech. Marně. Zíráš na přívěsek v její dlani, chceš ho a natahuješ po něm ruku. Plameny tě spálily. Ucukneš, ale dál toužebně pozoruješ přívěsek, znovu po něm natáhneš ruku a zase ses spálil. Znovu a znovu, postava v plamenech vystupuje výrazněji a výrazněji. Ale ty vidíš jen ten přívěsek.
"Podívej se na mě!" slyšíš šepot někde v místnosti. Slyšíš kroky, které se přibližují víc a víc a ty najednou cítíš, jak se vzduch kolem zahřívá. Místnost naplňuje světlo a pak si toho všimneš. Postava z plamenů zmizela. Naplňuje tě zlá předtucha.
"Podívej se na mě," ozve se znovu. Otáčíš se a díváš se do ohnivých očí. Ovládla tě a ty to víš. Zničila tě. Vidíš tmu a na tváři cítíš krvavé slzy. Oheň se stal tvým nepřítelem. Obklopuje tě a ty to víš.
"Podej mi ruku," šeptá a ty důvěřivě poslechneš. Vkládá ti do dlaně vytoužený přívěsek. Nevnímáš jeho žár. Pro tebe je v místnosti chladno. Zavíráš slepé oči a vzdáváš se Ohni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.