Day 01 - Favorite song & Song that makes you happy

2. října 2013 v 19:20 | Anne Eyre |  30 Day Song Challenge
Pro začátek stručné seznámení s tímto projektem. 30 Days Song Challenge jsem poprvé zahlédla na Facebooku. Později jsem na něho znovu narazila i na jednom českém blogu a v závěru jsem objevila ještě jednu, tentokrát anglickou verzi. Články sice nebudou přibývat pravidelně, ale v každém vždy zpracuji obě dvě verze. Dnes tedy témata Your Favorite Song (Tvá oblíbená píseň) a A Song That Makes You Happy (Píseň, při které jsi šťastná).


A Song That Makes You Happy
Goin' Back to Hogwarts
Tak to jsem si hned na začátek ukousla moc velké soustu. Při jaké písničce se cítím šťastná? To nemůžu posoudit. Nejšťastnější jsem, když sním, ovšem málokdy sním při poslechu hudby. Samozřejmě jsou písně, které mě rozesmějí, ale copak je smích totéž jako pocit štěstí? Nemyslím si. Budu muset zapátrat v mobilu, noťásku i na YouTube, abych nějaký takový našla...


- Cedric Diggory...
- Ugh... I hate that guy!
- Did someone say Draco Malfoy?

Tohle je součást A Very Potter Musical, nevím, kdo z vás zná StarKid. Já na ně přišla čistě náhodou přes pár známých a musím říct, že jejich muzikály opravdu stojí za to. Mimochodem, "Harry", tedy Darren Criss, hraje i v Glee. Nepoznáváte ho? Blaine Anderson přece.
Ani nevím, proč jsem vždycky o něco šťastnější, když slyším tuhle písničku. Neměla bych snad být zklamaná, že mi nepřišel můj dopis z Bradavic? Nevím... Ale tohle je docela vtipná písnička, tedy spíše scéna, některé části umím zpaměti. A hlavně mě nutí snít, mám ji spojenou s Harry Potterem i s jistou českou textovou hrou, která mě opravdu baví. Tuhle písničku si pouštím pokaždé, když moje postava znovu jede do Bradavic do dalšího ročníku.
Navíc si vždy vzpomenu na původní svět Harryho Pottera se všemi záhadami, nápady, propracovaný tak, jak je. Je to nenahraditelné, krásné... A vždy se ke knihám, které už jsou u mě v pokročilém stadiu rozkladu, ráda vracím. A v kombinaci s tímhle jde o něco úžasného.
Chápu, že Goin' Back to Hogwarts se nemusí líbit každému. Ale já to zbožňuju a zatím tento názor měnit neplánuji.

Your Favorite Song
Mean
Co prosím? Já mám spoustu oblíbených písniček, opravdu. Jak bych mohla vybrat jednu? Na druhou stranu proč ne, za pokus to určitě stojí.


Someday I'll be living in a big old city
And all you're ever gonna be is mean
Someday I'll be big enough so you can't hit me
And all you're ever gonna be is mean

Dobře, tomu klipu zrovna moc nefandím. Ale Taylor Swift mě při písničce Mean znovu nutí připomínat si důvody, proč se chovám zrovna tím svým způsobem. Je to jednoduché. Rozuměli jste alespoň části textu? Výborně, pak víte, na co myslím.
Zatímco ostatní si na mě ukazují, nadávají a považují mě za divnou šprtku, já se ujišťuju o jednom. Vadí mi hlučná třída, vadí mi flákači, nesnáším špatné známky a bojím se sebemenších chyb. Proč? Až na to poslední si nejsem jistá. Ale jsem přesvědčená, že známky jsou odrazem toho, co si člověk z probrané látky odnesl. A věřím, že zatímco ti flákači kolem mě hned po maturitě zjistí, že si ze střední neodnesli nic (pokud odmaturují), já chci dál, přes vysokou k lepšímu životu.
A když mám pocit, že to nejde, připomenu si to právě díky téhle písničce. And I can see you years from now in a bar, talking over a football game...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.