Blog.cz se zbláznil aneb (Ne)zveřejním, (ne)zveřejníš, (ne)zveřejníme

8. prosince 2013 v 12:20 | Anne Eyre |  Ze života
Tohle je vážně neuvěřitelné. Podpora blog.cz (raději nebudu jmenovat) a autoři článku na Srdci jsou opět drzí jako nikdy. A Blog.cz je nespolehlivý, až člověk začíná uvažovat o dalším stěhování. Také se vám články neukáží buď na blogu, nebo v administraci? Nebo jste se divili nízkému počtu komentářů a pak se ukázalo, že je jich víc, jen se neukázaly na blogu? Nebo vám chodí reakce na váš komentář, i když jste je nechtěli? Inu, věřím, že odpověď na minimálně jednu z otázek byla ano...


Můj první problém byly komentáře. Moje komentáře. Nikdy jsem neměla ráda, když jsem měla e-mail plný zpráv "někdo odpověděl na váš komentář". Bohužel se stalo a já mohu jen smutně koukat. I když jsem okénko o tom, že reakce na e-mail odesílat chci, nezaškrtla, reakce mi chodí dál. Když jsem chtěla psát na podporu, e-mail se nedoručil.
Dobře, to bych skousla. Druhý problém - zveřejňování článku. Na Libere se články ukazují v administraci, ale ne na samotném blogu. Zde jsem měla přesně opačný problém. Články se ukazovaly na blogu, ale nemohla jsem je upravovat, nebyly v administraci. Podpora Blog.cz prohlásila, že dělali technické úpravy a když se to do pár dnů nenapraví, mám se ozvat.
Nedávno jsem se jim tedy ozvala a shrnula všechny své potíže. Na Libere se totiž ještě ke všemu zbláznily komentáře. V administraci je vše, jak má být, komentáře se ukazují. Ale i když nejsou ani smazané, ani označené za spam, na blogu se neukazují.

Přejděme ovšem k jádru věci. Článek, na který odkazuji i v perexu, mě z nějakého důvodu dost rozčílil a donutil mě napsat tento celkem krátký povzdych.
V celém článku mě nenaštvalo skoro nic, snad jen to žvanění rozepisované až zbytečně. Jediné, co mě nutí hodně se ovládat, je samotný perex:
"Odpověď na její dotazy zde zveřejňujeme v rámci naší snahy o transparentnost a informování našich uživatelů."
Pomineme, že jsem jim v tom opravila překlep. Jde mi tu o něco jiného a kdo to něco najde, má u mě zlatého bludišťáka.

Našli jste? Šikovní. Jejich snaha o transparentnost a informování uživatelů.
Hodně špatný vtip. Vsadím se, že uživatelé by raději věděli, že proběhne nějaká technická údržba a mohou mít s blogem potíže, než jak funguje reklama na blogu nebo jsou-li blogy z AK nejnavštěvovanější.
Takže zatímco na e-mailu podpory se pravděpodobně hromadí stížnosti na nefunkčnost Blogu, Rulc si vesele píše o tom, jak se snaží informovat uživatele, a moc bych za to nedala, že s trochou snahy v článku najdu i něco o jednoduché práci s administrací a spolehlivosti této služby...

Na e-mail s dotazem ke zveřejňování článků napsali jen, že došlo k údržbě (kdy?) a vše by mělo být v pořádku. Ve druhém e-mailu jsem na ně vysypala problémů hned několik a rozhodně jsem nebyla milá. Napíšu, kliknu, odešlu, nefunguje to. Žádná chybová hláška, prostě nic, je jedno, jaký používám prohlížeč. Copak jim vidím do zdrojového kódu, abych mohla dát přesnější popis chyby?
Už se nemohu dočkat, až se někdy v týdnu budu rozčilovat nad jejich odpovědí.

A co vy? Máte také potíže s administrací Blog.cz? Nezveřejnil se vám článek, nemůžete ho opravit, nebo se zbláznily komentáře? Psali jste na podporu? Odepsali vám? Jaká byla odpověď?

Edit 12.12.2013
Provokace pokračují. Ani jeden ze zásadních problémů není zmíněn: Na blozích se neukazují články ani komentáře, některým (asi ne jen mně) chodí odpovědi na komentáře, i když je nechtěli. Možná jsem to měla napsat v minulém čase, ale tak...
Plus by se hodilo vysvětlit proč se o tom dozvídáme až teď, nechodily odpovědi z podpory a veškeré komentáře s touto tématikou na Srdci byly mazány. Prostě je to sice krásný a dlouhý článek, ale nových informací minimum. Každý, kdo aspoň trochu myslí, ví, že i za jednoduchými weby stojí spousta programování, že se mohou vyskytnou chyby a tak dále.
Ale hlavně: Neplete si pan Rulc dny a týdny?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 DorkaJ. DorkaJ. | Web | 9. prosince 2013 v 18:45 | Reagovat

Písala a tri krát hádaj, aká bola ich reakcia :) NULOVÁ
No osobne si myslím, že sa to už napravilo.
Prečo?
Okrem toho, že dnes mi už administrácia šľape ako prostitútka na D2, aj to, že úžasný Standa už stihol zmazať akékoľvek komentáre o tejto poruche k tebou spomínanom článku ako aj tých pár komentárov k Vianočnej súťaži a statusy na fb.
A keď už dokáže mazať komentáre aj blog už musí fungovať no nie?*Povzdych*Apropo ospravedlňujem sa ak som svojou  prostorekosťou spôsobila na "32 vzducholodi" na libere.blog.cz ťažkosti.

2 Anne Eyre Anne Eyre | E-mail | Web | 10. prosince 2013 v 17:58 | Reagovat

[1]: Krásné přirovnání to s tou prostitutkou na D2. :D
Na FB i na Srdci mám s Rulcovým přístupem bohužel osobní zkušenost. Jediné, co nechápu, je, proč si Blog.cz (tj Nova) takové lidi vůbec drží. Každý normální člověk (kromě mě, miluju tenhle layout od Maky a nechci se ho vzdát :D) je minimálně jednou nohou pryč z Blog.cz...

3 DorkaJ. DorkaJ. | 11. prosince 2013 v 16:16 | Reagovat

[2]:Uch tak očividne patrím k tým nenormálnym, čo budú dávať blog.cz šancu až kým ten nezanikne :)
No a o vedení si myslím, že Standu tam majú možno len preto, aby blogeri mali na koho kydať ak sa niečo pokazí. Veď zakaždým, keď sa blog kazí. Čo tam po programátoroch, na vine je iste Rulc :)
Blogeri tým pádom aspoň nenadávajú toľko na vedenie :) Ale tak už je to za nami, snáď, a keby niečo, stále existuje pise.cz

4 Anne Eyre Anne Eyre | E-mail | Web | 11. prosince 2013 v 21:48 | Reagovat

[3]: Na pise.cz mi nešlo upravovat články.
Já chápu, že programátoři to zkazili na začátku. Ovšem mně víc než samotná nefunkčnost blogu štve reakce podpory (většinou žádná nebo nicneříkající), mazání komentářů na Srdci a příspěvků na FB. Minimálně Srdce a podporu má na starosti Rulc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.