Day 02 - Your least favourite song & A song that helps you clear your head

21. srpna 2014 v 22:24 | Anne Eyre |  30 Day Song Challenge
Pokračování 30 Day Song Challenge načaté téměř před rokem. Je vidět, že výzvy mi nejdou, ať už jde o cokoliv, i když je ráda sleduji u ostatních. A jelikož zpracovávám dvě verze, odrazí se to i na tomto článku. A musím uznat, že dnešní kombinace mě maličko vyděsila. Nejméně oblíbená píseň a píseň, která mi pomáhá vyčistit si hlavu? Upřímně, takhle zezačátku mě nenapadá ani jedno, budu muset trochu pátrat.Your least favourite song
Fixer Upper
Někdo možná čekal něco ve stylu Baby nebo What Makes You Beautiful, ale upřímně, těm se prostě vyhýbám. Trochu ironicky se v každém muzikálu (případně pohádce), který poslouchám, objeví něco, co pokaždé prostě přeskočím. Většinou jsou to příliš romantické písničky (často přeskakuji A Heart Full of Love v Bídnících), případně různé ty veselé a přihlouplé. Pak jsou tu takové jako Get Lucky a Bare Necessities, které mi spouští asociace... A ne vždy mě dovedou k myšlenkám, o které v tu chvíli stojím.
Ale pro dnešek to jednoznačně bude Fixer Upper z "nové" pohádky Frozen. Upřímně, je docela chytlavá a některé části textu se mi skutečně líbí. Ale celkově jde stále o takovou tu hloupočkou chytlavou záležitost, která mi připadá až přehnaná, což mi v tomto případě potvrdil hlavně úplný závěr. Přestože v telefonu mám kompletní soundtrack i s bonusy, Fixer Upper je ta jedna jediná skladba, kterou dříve nebo později pokaždé přeskočím. Někdy v prvních vteřinách, někdy po minutě, ale vždy to tak končí.

A song that helps you clear your head
Starring Role (Acoustic)
Vlastně mám celý malý playlist, který si pouštím, když se potřebuji uklidnit nebo si vyčistit hlavu. Ale budu k sobě upřímná, většina z nich mě jen dokáže nějak nasměrovat, zaměstnat moje myšlenky jiným směrem. Třeba Be Okay, to je rozhodně něco, co mě dokáže maličko nakopnout, když mám špatnou náladu. Defying Gravity, Jukebox Hero... Nezáleží na tom, jaká písnička to je, většinou jen posune moje myšlenky a náladu určitým směrem.
Akustická verze Starring Role v podání Marina & The Diamonds na mě působí jinak. Nejde o to, že by moje myšlenky posouvala směrem tvůrčím nebo by mi pomohla se soustředit na procvičování logaritmů. Soustředím se jen na její text. Na hlas zpěvačky. Na doprovod. Když ji poslouchám, dokážu si jen pobrukovat a vnímat. Téměř 4 minuty klidu a prázdné mysli, které často pomáhají lépe než cokoliv jiného.
You're like my dad, you'd get on well,
I send my best regards from hell...

Upřímně je tolik písniček, o které bych se během této výzvy chtěla podělit, ale obávám se, že většina z nich nebude sedět žádnému zadání. Třeba se jednoho dne prostě rozhodnu věnovat články tomu, co poslouchám, bez ohledu na nějaký seznam... Ale to ještě chvíli potrvá.

Znáte některé ze zmíněných písniček? Jaké by odpovídaly "zadání" ve vašem případě?
Podělte se v komentářích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Iris V. Iris V. | E-mail | Web | 12. října 2014 v 0:03 | Reagovat

Jéé, Marinu miluju! :-) Řekla bych, že většina jejích akustických písní zní úplně jinak - a víc "relaxačně" - než ty verze originální.
Taky jsem se pustila do téhle písničkové výzvy, ale přeskakuji a vynechávám témata a myslím, že k "least favorite song" se ani nedostanu, protože opravdu nevím, co by to bylo za píseň. Tu tvoji nejméně oblíbenou jsem vypla po několika vteřinách, jelikož je noc, nechci budit sousedy, ale někdy se k ní vrátím a doposlouchám ji, abych zjistila, jestli je fakt tak přehnaně chytlavá. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.