Ostatní knihy

Povídky (Stories)

26. dubna 2014 v 18:44 | Anne Eyre
Tenhle článek jsem nemohla nazvat jinak. Originální vydání se skutečně jmenuje Stories, ovšem české je celým názvem Cantervillské strašidlo a jiné prózy. Už tušíte? Ano, jde o několik povídek Oscara Wildea, ukončených Obrazem Doriana Graye, který jsem už četla v jiném vydání. Myslím, že bude fér podívat se tu alespoň krátce na každou z těch povídek.

Pes baskervillský (The Hound of Baskervilles)

16. března 2014 v 12:45 | Anne Eyre
Už strašně dlouho jsem se chystala na nějakého toho Sherlocka Holmese, ale dokopal mě k tomu teprve seriál (tuším, že na ČT2), který byl na hony vzdálený knihám. A přece jsem při nejbližší návštěvě knihovny zapátrala a přinesla jsem si domů právě populárního Psa baskervillského.

Sweeney Todd - Šňůra perel (The String of Pearls - The Original Tale of Sweeney Todd)

18. listopadu 2013 v 18:45 | Anne Eyre
Tak jsem se konečně dostala k sesmolení článků, které mi už pekelně dlouho leží v rozepsaných. A proč nejdříve nepřipravit k vydání ty knižní dřív, než zapomenu, o čem kniha byla? Tak začneme Sweeney Toddem, toho jsem dočetla zhruba před dvěma týdny. Většina lidí zná film, ale kdo věděl, že existuje i kniha?

Vraždy podle abecedy (The ABC Murders)

31. srpna 2013 v 19:06 | Anne Eyre
Tak jsem se rozhodla zatím přeskočit článek o Prázdném místu i Velkém Gatsbym a vrhla jsem se raději na Vraždy podle abecedy, pro jistotu hned po dočtení.

Paměti Marie Stuartovny (The Memoirs of Mary Queen of Scots)

4. července 2013 v 12:46 | Anne Eyre
A brzy následovala další kniha od Carolly Erickson. Připadala mi slabší než ty předcházející, ale stále ještě stála za přečtení. Bohužel jsem na článek neměla čas. Pamatuji si dojmy z knihy (možná mi pomohl i Book Journal od Moleskine), ale nedokázala jsem si vybavit děj. Proto je vyprávění hodně uspěchané a zestručněné.

Plavý kůň (The Pale Horse)

20. května 2013 v 20:10 | Anne Eyre
A následovalo další dílko Agathy Christie. Nejdříve vás donutí uvažovat o nadpřirozenu, poté o chemii. A samozřejmě o falešném pocitu moci...

Zkouška neviny (Ordeal by Innocence)

13. května 2013 v 14:23 | Anne Eyre
Po dlouhé době jsem zkusila nějakou detektivku a musím říct, že A. Christie nezklamala. Sice mi to nepřipadá úplně jako její styl, jak si ho pamatuji. Ale kdy já vlastně naposledy četla nějakou její knihu?

Královnina sokyně (Rival to the Queen)

12. května 2013 v 14:01 | Anne Eyre
Carolly Erickson se velmi rychle zařadila mezi mé oblíbené autorky... Další dvě knížky od ní (samozřejmě z knihovny) se mi válí doma a čekají na svou příležitost. Královnina sokyně byla sice teprve druhá, co jsem od ní četla, ale její styl psaní má něco do sebe... Bohužel si nedokážu vzpomenout, jak šly události přesně za sebou.

Třetí královna

3. května 2013 v 19:28 | Anne Eyre
A zase jedna knížka. A po půl roce do knihovny, to jsem si tu průkazku asi ani zařizovat nemusela, co? Inu, další knížka zabývající se historickými osobnostmi, a i tahle mi výrazně utkvěla v paměti, i když ne tolik jako jiné.

Hunger games

14. ledna 2013 v 14:23 | Anne Eyre
Kdysi dávno (v červenci) jsem si v knihkupectví (v Pardubicích, koho by to zajímalo) koupila Hunger games. Žádný konkrétní díl, šlo o takové to dárkové vydání, všechny tři díly v jednom. No, a to jsem také dočetla. Bohužel jsem na tenhle článek zapomněla, takže ho nemám v živé paměti, ale i tak myslím, že dokážu něco sesmolit.
 
 

Reklama