Povinná četba

Quo Vadis?

23. července 2014 v 23:23 | Anne Eyre
Zklamaná jazykovou kvalitou vydání, ovšem nadšená příběhem. Tak bych v kostce shrnula své pocity po dočtení Quo Vadis, historického románu polského držitele Nobelovy ceny, Henryka Sienkiewicze. Článek vydávám (tentokrát) záměrně se zpožděním, příčina je jednoduchá: Stejný popis děje jsem použila do čtenářského deníku. A vysvětlujte učitelce, že blog je váš, ale nechcete, aby to věděla celá škola, že ano. Ale dost těch řečí na úvod...

Obraz Doriana Graye (The Picture of Dorian Gray)

18. března 2014 v 9:33 | Anne Eyre
Dlouho jsem věděla, o co zhruba půjde, a zhruba stejně dlouho jsem se chystala na přečtení téhle knihy. Ale slibovala jsem si od ní mnohem více, očekávala jsem dějové zvraty, ne 150 stran cynických úvah o smyslu lásky (kniha má něco přes 200 stran) a života a sem tam zmínku o tom, co se děje s titulní postavou. Navíc mi připadá, že má celé dílo jeden velký nedostatek... Ale o tom na konci článku.

Hlava XXII (Catch-22)

27. října 2013 v 14:21 | Anne Eyre
Hlava XXII na mě z literárního sešitu vykoukla jako nevinné dílko, celkem čtivý válečný román se zajímavým námětem. Takže jsem si konečně potvrdila, že češtinářům nesmíte věřit ani nos mezi očima.

Jméno růže (Il nome della rosa)

19. října 2013 v 17:43 | Anne Eyre
Jelikož si naše češtinářka (v 6. ročníku osmiletého gymnázia) vymyslela, že chce čtenářský deník podle seznamu maturitní četby, bylo pro mě lepší začít už v září, když si do toho chci narvat "za odměnu" knihy, které mě zajímají. A nebo zabít dvě mouchy jednou ranou díky Chrámu Matky Boží v Paříži a Pygmalionu, že ano. Každopádně se hodí ozvat se, že ještě žiju, bohužel na zamyšlení a autorskou tvorbu není nálada. A vlastně ani čas.

Červený a černý (Le Rouge et le Noir)

14. srpna 2013 v 14:43 | Anne Eyre
A úspěšně jsem přelouskala knihu, o které mohu bez obav říct, že pro mě byla z nejtěžších a nejméně zajímavých. Co více se o ní ale dozvíte zde? No, jestli vás to zajímá, asi si to budete muset přečíst dál. Měl předcházet článek o knize Poslední manželka Jindřicha VIII. Ale brzy jsem to vzdala, nepodařilo se mi prokousat popisem děje.

Romeo, Julie a tma

8. května 2013 v 20:20 | Anne Eyre
Konečně jsem se mučila další povinnou četbou. Nedá se říct, že lituji, ale nadšení opravdu necítím. Česká literatura mě nikdy příliš nezaujala, o to méně, že jsem nucena knihy číst. I když zrovna tuhle bych si asi přečetla tak jako tak...

Král Lear

6. května 2013 v 18:37 | Anne Eyre
Chěla jsem si před referátem, který vychází na dobu, kdy už na téhle škole nebudu, ještě jednou přečíst potřebnou knihu. A předstírejme, že jsem ji do knihovny nevrátila před zpracováním referátu.

Bídníci (Les Misérables)

13. dubna 2013 v 18:08 | Anne Eyre
Po několika měsících, kdy jsem se prokousávala dlouhými popisy, jsem úspěšně proplakala konec jedné z nejúžasnějších knih, jaké jsem kdy četla. Nemá cenu dávat vám hádanky, vzhledem k tomu, že si každý přečetl nadpis článku. Ale přece jen: 24 601, Euphrasie, Madeleine sous Montreuil. Co mají tyhle tři pojmy společného?
 
 

Reklama