Ze života

Deníčkový zápis č. 1 - O horku, cyklistice, NKÚ a Marvelu

26. července 2014 v 13:39 | Anne Eyre
Zdravím všechny pravidelné čtenáře, stejně jako ty, kteří sem zabrousili náhodně. Zmátl vás titulek článku? Inu, žádný div, deníčkové zápisy jsem doteď moc neřešila. Hlavní důvod byl, že si hodně zakládám na anonymitě a odříznutí blogu od mého života tam venku, kde jsou lidi, vzduch a takové ty věci. Však víte. Taky tam občas vylezete. Ale řekla jsem si, že je možná čas na změnu. A i deníčkový zápis jde udělat tak, aby příliš mnoho lidí z mého okolí neodhalilo, kdo se za tímhle blogem skrývá, ne? Došla jsem k názoru, že je čas trochu roztáhnout oponu a ukázat něco o autorce. A tahle forma mi zatím docela vyhovuje. Není tak přímá, je tedy jen na vás, co vyčtete mezi řádky.

Ty bys to přece udělala lépe!

22. července 2014 v 22:22 | Anne Eyre
Setkávám se s tím čím dál častěji. O co jde? Přece o oblíbený argument zastánců čehokoliv, co se mi nelíbí... Podle spousty lidí v mém okolí nesmím nic kritizovat, pokud to sama nedokážu lépe. Což znamená, že pokud má kamarádka, která je přesvědčená, že umí zpívat, zazpívá těžkou písničku falešně, nesmím jí nic říct. Nesmím jí navrhnout, ať začne s něčím lehčím. Nesmím jí říct, že to nebylo tak skvělé, jak si myslí. Protože já sama bych to lépe nezazpívala.
Toliko k mému oblíbenému příkladu, který je celkem reálný. Opravdu mám kamarádku, se kterou to podobně probíhá, a opravdu neumím zpívat. Ale tohle nemá být článek o mém hudebním hluchu.

Hra na Kladivo

12. dubna 2014 v 17:28 | Anne Eyre
Tak jsem se rozhodla (zase) odložit snílkovské Repetitio a konečně se vrhnout na Hru na Kladivo. Jistě se kolem vás mihl pojem "Děti revoluce", někteří se toho možná i zúčastnili. A já musím přiznat, že s výsledkem jsem spokojená. Přesto myslím, že je dobré vzít si svých 6 blogů z Autorského klubu a zjistit, jestli je objektivní a spravedlivé hodnocení opravdu tak snadné těžké, jak se tvrdí.
Většina blogů byla hodnocena začátkem dubna a v den vydání jsem procházela pouze ten poslední (Houp). Hodnocení nebylo před vydáním aktualizováno.

"Koukej, anorektička!" Ne, díky.

19. ledna 2014 v 15:33 | Anne Eyre
Zrovna nedávno jsem opět zaslechla poznámku o anorexii. Když jsem se ohlédla, došlo mi, že to asi bylo na mě. Stejně jako lidé mají poznámky k "baculkám", mají je i k těm příliš hubeným. Ale oba tyhle typy, možná až extrémy, se dají dále rozdělit...

Blog.cz se zbláznil aneb (Ne)zveřejním, (ne)zveřejníš, (ne)zveřejníme

8. prosince 2013 v 12:20 | Anne Eyre
Tohle je vážně neuvěřitelné. Podpora blog.cz (raději nebudu jmenovat) a autoři článku na Srdci jsou opět drzí jako nikdy. A Blog.cz je nespolehlivý, až člověk začíná uvažovat o dalším stěhování. Také se vám články neukáží buď na blogu, nebo v administraci? Nebo jste se divili nízkému počtu komentářů a pak se ukázalo, že je jich víc, jen se neukázaly na blogu? Nebo vám chodí reakce na váš komentář, i když jste je nechtěli? Inu, věřím, že odpověď na minimálně jednu z otázek byla ano...

"Proč to komentuješ, když se ti to nelíbí?" aneb Kritika a svoboda slova

30. listopadu 2013 v 20:10 | Anne Eyre
Tak se mi to stalo zase. Slušně jsem napsala názor a skoro devatenáctiletá slečna na mě vyjela, ať (s prominutím) držím hubu, když se mi to nelíbí, že ona taky nekomentuje moje příspěvky, když se jí zrovna nezamlouvají. Na to mohu mít jen jednu jedinou reakci: What the... ?
Článek je nejen o této slečně, ale i o spoustě dalších, kteří dělají totéž. Jen se na příkladech mnohem lépe vysvětluje.

(Ne)Slušná podpora aneb Opravdu umíme pracovat s počítačem?

30. dubna 2013 v 13:12 | Anne Eyre
Zrovna nedávno mi přibyla zajímavá zkušenost s podporou. Ptala jsem se na úplně základní znaky pro každého, kdo píše nějaké ty články, případně povídky. Určitě jste si všimli, že klasické uvozovky psané pomocí Alt + 0132 a Alt + 0147 se vám sice zobrazí v editoru, ale na blogu mám naskočí ty "chybné", které jsou běžně k nalezení na klávesnici. Pomlčku psanou pomocí Alt + 0150 zase nahradí za chybný spojovník. Položila jsem si zásadní otázky: Je tohle služba pro lidi, kteří si dávají pozor, aby měli v článku správně každý detail, včetně přímé řeči, uvozovek, pomlček? Je tohle služba pro lidi, kteří se snaží psát tak správně, jak jen jim znalosti dovolují?

Knihy, filmy a já.

22. ledna 2013 v 14:36 | Anne Eyre
Ani nevím, jak mě tohle napadlo. Jen tak jsem si projížděla titulku blog.cz, co kdyby náhodou, že ano... A narazila jsem na článek doporučující různé filmy na zahnání nudy, když jste nemocní. Samozřejmě jsem napsala svůj názor, ale rozhodla jsem se to tu trochu rozvést.
 
 

Reklama